Ürünlerimiz

otomatik kapılar
Anasayfa > FOTOSELLİ OTOMATİK KAYAR KAPILAR > otomatik kapılar > otomatik kapılar
otomatik kapılar
 
 
 
 
 
Bu ürüne 2653 defa bakılmıştır
 

  • Ürün detayları
  • Detaylı Resim
 

Fotoselli kapı, radarlı kapı, otomatik kayar kapı, fotosel kapı (yanlış bir ifade) olarak da piyasada bilinir. Fotoselli Kapı sistemlerinde en çok tercih edileni yana kayar modelidir. Hatta %98'i diyebiliriz. Diğerleri ise dairesel yana kayar, teleskobik, döner kapı sistemleridir. En hesaplı olanı yana kayardır.

Yana kayar fotoselli kapı sistemlerinde de en çok tercih edileni iki sabit iki hareketli kanat tipidir.
Fotoselli kapı için net genişlik önemli bir detaydır. Genişlik için en ideal mesafe 160-180cm'dir (sabit kanatlar ile 320-360).

En ideal yükseklik de 210-220cm gibidir. Bu yüksekliğin üstü sabit düşünülmelidir. Bu yükseklik kapıyı daha estetik gösteriyor.

Kilit sistemi piyasada genellikle mekanik tercih edilir. Ek bir maliyet getirmez. Fotoselli kapı için düşünülen yer akşamları güvenli değilse önüne kepenk veya ferforje korkuluk düşünülmelidir.

Fotoselli kapı fiyatlarında en çok karşılaşılan ölçü aralığı 3mx2m'dir. Bu ölçüdeki bir kapı için 3.000TL gözden çıkarılmalıdır. Bu fiyat cama, ölçüye, renge, kapı ağırlığına, akü talebine göre değişebilir. Düşündüğümüz yerin ölçüsünü bize bildirirseniz size net fiyat teklifimizi sunmak isteriz.

Tasarımlarınızda bu kadar güzel bir binaya bir de fotoselli otomatik kapı koymazsanız son noktayı koyduğunuzu malesef söyleyemeyeceğiz..

Gelin, olmuşken tam olsun, bir de girişi otomatik yapalım. Kışın sıcaklığınız kaybolmasın, yazında klimanız boşuna çalışmış olmasın. Soğuk havalarda kapıyı kapalı tutması için görevli istihdam etmenize de gerek yok.Menteşeli kapılarda kanadın taradığı alanı pek etkin kullanamazsınız. Belli bir kullanım alanını öldürür. Ama yana kayar kapılarda böyle böyle bir dert yoktur.

Girişinize bir zerafet katacak olan fotoselli kapı sistemleri ile artık kapıyı açık bıraktılar diye kızmayacaksınız.
Radarlı kapılar olarak da bilinen "FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ" harekete duyarlı radarları ile otomatik olarak açılır.

Fotoselli kapılar düşünülüyorsa önemli bir hususu belirtmemiz gerekiyor: tasarımlarında fotoselli kapıyı düşünüyorlarsa rüzgar faktörüne dikkat etmelidirler. Düşünülen yerin önü açık arazi ise ve kuvvetli rüzgar var ise fotoselli kapıyı düşünmemelidirler. Veya fotoselli kapı içte kalmalı önüne bir rüzgarlık tasarlanmalıdır. Giriş; radarlı, şifreli, parmak izi ile, buton kontrollü, uzaktan kumandalı olabilir. Bunun önceden belirtilmesi gerekmektedir.

Nadir de olsa döner kapılar şu anda tercih edilmeye başladı. Fiyatı daha önceleri çok yüksek idi. Ama şu aralar standart bir döner kapının fiyatı 25.000TL civarında. Bu tip kapıları da değerlendirmeye almanızı tavsiye ederiz. Montaj süresi biraz uzun sürse de prestij için tercih edilebilir.

TEKNIK ÖZELLİKLERİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR:
Marka: Taşıma kapasitesi 80+80 kg
Açılma hızı 250-500 mm/sn ayarlanabilir
Açık kalma süresi 0,5-30 sn ayarlanabilir
Voltaj aralığı 150-320 V/ac
Elektrik kesintisinde 4-6 kg kuvvetinde uygulanacak güçle açılabilir.
Sessiz sarsıntısız uzun ömürlü DC motor.
Radarların mikrodalga olması ancak hareketi algılama avantajını gerektirir.
Radarlarda hassasiyet ayarı seçeneği vardır.
Kapının kapanması sırasında arada kalan insan veya cisimlerin güvenliği için emniyet fotoseli dahildir.

otomatik kapılar